Drugi dzień ferii w „Dwójce” za nami!

Administrator

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku udali się we wtorek, 14 stycznia 2020 roku, na wycieczkę do Ośrodka Kultury w Tucholi, na spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie pod tytułem „Baśnie Dalekiego Wschodu”. Spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu oraz panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy jak również przypomniał najbardziej znanych bohaterów opowieści: Alladyna, Ali Bababę i Sindbada Żeglarza. Po spektaklu grupa udała się do Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi. Nasi uczniowie uczestniczyli tam w zajęciach przyrodniczych w Sali Bioróżnorodności wyposażonej w wiele pomocy naukowych. Dzieci utrwalały edukację przyrodniczą oraz poznały pracę leśników. Dużą atrakcją było zakładanie łańcucha na pile oraz spotkanie z uczennicami koła sokolników i ich podopiecznymi. Członkowie koła opiekują się ptakami drapieżnymi i zajmują się rehabilitacją tych, które z różnych przyczyn utraciły zdolność do samodzielnego życia w przyrodzie. Jednak największą atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania i potrzymania raroga górskiego i raroga zwyczajnego. Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z sygnalistami. Starsi koledzy z Technikum Leśnego zaprezentowali naszym uczniom sygnały związane z ceremoniałem myśliwskim. I tak uczniowie poznali melodie, które wygrywa się, gdy upoluje się jelenia, dzika czy rysia. Bardzo ciekawe okazały się zajęcia z symulatorem pracy harwestera. Uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich sił jako operatorzy maszyn leśnych. Na koniec dzieci zwiedziły sokolarnię, pomieszczenie, w którym mieszkają ptaki drapieżne. Składamy serdeczne podziękowania za poczęstunek gościnnej jak zawsze pani Lucynie Chylewskiej oraz uczniom, którzy poświęcili swój czas i w ciekawy sposób opowiadali o przyrodzie oraz pracy leśników. Dziękujemy również Aktywnej Dwójce – Stowarzyszeniu „Barka”, które sfinansowało bilety wstępu i koszty transportu.