Uroczystość dla kochanych babć i dziadków

Dnia 31 stycznia 2019r., w czwartkowe popołudnie, uczniowie klasy 2a i 2b zaprosili kochane babcie i dziadków na wspólną uroczystość. Wszyscy w odświętnych strojach pojawili się w szkole. Dziadkowie, jak i wnuczęta, oczekiwali ważnego momentu rozpoczęcia niecodziennego spotkania. Dzieci z wielkim przejęciem stanęły przed tak szacowną publicznością. Widać było, że bardzo zależało im na tym, aby dobrze wypaść w oczach babci i dziadka. Goście natomiast  ze wzruszeniem obserwowali swoje wnuki.

Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitała p. Izabela Zaborowska i zaprosiła do wysłuchania wierszy i piosenek, które miały przenieść dziadków do ich lat młodzieńczych. W czasie wystąpienia wysłuchaliśmy m. in. fragmentu piosenki Anny Jantar, Karin Stanek, czy Jerzego Połomskiego. Dzieci próbowały również rozweselić swoich gości piosenką o dziadku, którego trzeba uratować przed babcią. Babcią oczywiście nowoczesną, która lubi podróżować, ładnie się ubierać, chodzić na lody i w inne ciekawe miejsca. Jednak marzeniem każdego występującego byłaby możliwość cofnięcia czasu, aby zobaczyć, jacy byli kiedyś  babcia z dziadkiem. I jak mówią słowa śpiewanej przez drugoklasistów piosenki,  super byłoby pójść z małą babcią i małym dziadkiem na spacer oraz pobawić się z nimi. W czasie występu dziadkowie nagradzali brawami kolejne wystąpienia dzieci i ich śpiew. Wnuczęta na koniec podziękowały dziadkom jeszcze raz, wręczając im przygotowane w klasie laurki. Kolejnym miłym akcentem było wspólne spotkanie w szkolnej stołówce przy kawie i słodkościach, przygotowanych przez rodziców dzieci. Zadowoleni goście obiecali, że w przyszłym roku chętnie  ponownie skorzystają z tak miłego zaproszenia.

Myślimy, że dzieciom  udało się pięknie podziękować kochanym babciom i dziadkom za ich miłość, ciepło, dobroć, często codzienną troskę i wszelkie starania

H.W.