Zostań bohaterem Szlachetnej Paczki!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Szlachetna Paczka”! Akcja organizowana jest w naszej szkole już po raz piąty!

W tym roku pomagamy panu Tadeuszowi i Pani Brygidzie.
Pan Tadeusz przez wiele lat pracował, niestety parę lat temu uległ wypadkowi, przez co nie jest zdolny do pracy i ma orzeczenie o niepełnosprawności. Pani Brygida choruje na zwyrodnienie stawów oraz ma początki choroby Alzheimera.  Rodzina nie posiada łazienki, więc muszą myć się w misce. Dom rodziny nie jest ocieplony, przez co w zimie znaczną część pieniędzy wydają na opał. Pomimo trudności rodzina jest ze sobą niezwykle związana. Pan Tadeusz zajmuje się Panią Brygidą, ponieważ kobieta nie może nawet samodzielnie się ubrać. Rodzina każdego dnia szuka rozwiązań, jak wyjść z trudnej sytuacji.

Potrzeby rodziny I Żywność trwała:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach. Inne: ananasy, brzoskwinie, rodzynki, galaretki, cukier puder, proszek do pieczenia

II Środki czystości i artykuły higieniczne  Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Płyny czyszczące, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyny czyszczące, kosmetyki damskie.

III ODZIEŻ I OBUWIE  - kurtka: damska – roz.M,  kurtka męska – roz. XL (182 cm wzrostu), buty – kozaki damskie ( roz.37) i męskie (roz.43)

Inne- koc, kołdra, ręczniki, pościel.     Przydałby się także odkurzacz.

Dary prosimy przynosić do 07.12. 2018 r. do biblioteki szkolnej!!!