Międzynarodowy sukces Patrycji Wiśniewskiej

Administrator

Patrycja Wiśniewska, uczennica klasy VIII b została laureatką VI Międzynarodowego Konkursu Literackiego "Młodzież pisze wiersze". Konkurs już po raz szósty został zorganizowany przez Stowarzyszenie POLin  Polki w Gospodarce i Kulturze oraz Polskie Towarzystwo Szkolne "Oświata" w Berlinie przy finansowym wsparciu Pełnomocniczki Rządu Federalnego RFN ds. Kultury i Mediów, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz prywatnych sponsorów. W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu wzięło udział 152 uczniów z Niemiec, Polski, Ukrainy, Belgii i Luksemburga. Jurorzy przyznali Patrycji III nagrodę za wiersz, który uznali za"bardzo emocjonujący, prawdziwy, wzruszający i bardzo ważny ". Podkreślili również szczerość i odwagę Patrycji w poruszaniu spraw najbardziej osobistych. Utwór ten został zamieszczony w pokonkursowym tomiku wierszy.  Gratulujemy i życzymy kolejnych pięknych i ważnych wierszy!