„A to historia”

Administrator

„A to historia” to projekt wieńczący kilkumiesięczną pracę grupy młodzieży, którą połączyła wspólna pasja do teatru. Młodzież z naszej szkoły wraz z członkami Grupy Teatralnej M podjęła się przedstawienia historii naszego państwa, od jego początków do czasów współczesnych. w setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Spektakl powstał wg scenariusza Piotra Kukuły, a udostępniły go nam Warsztaty Teatralne z Chicago, których dyrektorem jest zaprzyjaźniona z nami od kilku lat Agata Paleczny.

11 listopada, w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego, widzowie mieli możliwość przeniesienia się w zamierzchłe czasy państwa Piastów, stanąć na wzgórzu pod Grunwaldem czy przespacerować się po Wawelu.

Mamy nadzieję, że spektakl ubrany w kolorową scenografię multimedialną i „malowany” wspaniałą muzyką podobał się wszystkim.

Spektakl „A to historia” to jedna z trzech uroczystości w ramach „Wielkiego Koncertu Patriotycznego”, którego współorganizatorem była nasza szkoła. 10 listopada odbył się również koncert pieśni patriotycznych. Dla Niepodległej zaśpiewali nasi lokalni wokaliści oraz laureaci tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”.

Za miłą i owocną współpracę podczas realizacji projektu dziękujemy bardzo: Burmistrz Czerska – Pani Jolancie Fierek, członkom Stowarzyszenia Grupa M – możesz wszystko …, pracownikom Ośrodka Kultury w Łęgu oraz przedszkolakom i pracownikom z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Jana Brzechwy. Wielkie podziękowania kierujemy do Państwa Marzeny i Bogdana Sękowskich za udostępnienie nam sceny.

W spektaklu zagrali

Dzieciaki na wagarach:

Ania Bloch, Julia Dolaciak – Żywicka, Anastazja Kozłowska, Oliwia Śledź, Natalia Sikorska, Kinga Kloskowska, Julia Kierska, Jakub Chabowska, Franciszek Czapiewski

Damy dworu:

Paulina Cherek – również w roli Białego Orła, Agata Dołęcka, Kornelia Łącka, Zuzanna Niesiołowska, Marta Cisewska, Oliwia Dobrowolska, Martyna Baczyńska, Milena Borchardt, Blanka Szpręga, Zuzanna Stosik

Weronika Pastwa – pani Helenka

Wiktoria Szarmach – Dobrawa i sanitariuszka

Ewa Kożyczkowska - Mieszko I i sanitariuszka

Jakub Gwizdała – Biskup i Krzyżak

Piotr Pepliński – rycerz ze świty Mieszka i dowódca z powstania

Wojtek Rydzkowski – pomocnik biskupa, błazen, Mały – powstaniec

Mateusz Brauer – król Jagiełło