Apel klas I i II

Administrator

9 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II rozpoczęły się uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pierwszym ważnym punktem tego dnia była inscenizacja przygotowana przez najmłodszych uczniów. Hol na pierwszym piętrze wypełniły biel i czerwień. W tych barwach były dekoracje, ubrania dzieci i liczne akcesoria przygotowane przez uczniów oraz nauczycielki.
Dzieci z klas pierwszych i drugich w przystępny dla rówieśników sposób przedstawiły najważniejsze fakty związane z zbliżającą się rocznicą.
Licznie zgromadzona publiczność wsparła małych aktorów śpiewem. Wszyscy zebrani z należytą powagą odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz kilka pięknych, patriotycznych piosenek.
Cała uroczystość była bardzo podniosła, dzieci włożyły sporo serca i wysiłku w jej przygotowanie.
Później najmłodsi uczniowie wraz ze starszymi kolegami i koleżankami udali się na halę sportową, gdzie miały miejsce dalsze części obchodów tego ważnego święta.
W tym dniu nawet obiad, który czekał na uczniów w szkolnej stołówce, był biało-czerwony. Były to pyszne pierogi.