Dzień Zdrowego Śniadania w świetlicy.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego w naszej szkole uczestniczymy w programie „Śniadanie Daje Moc”. Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach tego programu, w dniu 7 listopada 2018 r. nauczycielki ze świetlicy wraz z nauczycielami bibliotekarzami zorganizowali dla uczniów przebywających w świetlicy Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci i młodzież z różnych klas wspólnie przygotowali pyszne i zdrowe śniadanie, które wyglądało kolorowo i bardzo apetycznie. Na stołach królowały pyszne i pożywne kanapki oraz owoce. Była też herbatka owocowa i woda z cytryną- słowem wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”. Jedzenia było tak dużo, ze skorzystała na tym cała społeczność szkolna. Wszyscy uczniowie w czasie przerwy mogli skosztować kolorowych kanapek, które zostały wystawione na specjalnie przygotowanych stołach na holu.

Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyliśmy również z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Uczniowie poznali również piramidę żywieniową, a sala świetlicy i hol udekorowano gazetkami tematycznymi i pracami plastycznymi dzieci dotyczącymi tematyki zdrowego  żywienia.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.

Śniadanie zostało zorganizowane dzięki sponsorowi: Aktywne  Gimnazjum – Stowarzyszenie „Barka”. Dziękujemy!

Podziękowania również dla pań kucharek i pani intendentki za pomoc w przygotowaniu kolorowego posiłku.