UWAGA FANI PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 31 października 2018 roku chłopcy z klas V-tych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku wzięli udział w etapie powiatowym XIX Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Jest to największy dziecięcy turniej piłkarki w Europie. Organizatorem cyklu turniejów jest Polski Związek Piłki Nożnej i firma Tymbark. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym.

W środowy poranek o godz. 9:00 na bruskim „Orliku” odbyły się rozgrywki chłopców w kategorii U-12 M (IV- V kl. SP). W etapie tym uczestniczyły zespoły z okolicznych miejscowości powiatu Chojnickiego. Z uwagi na duże zainteresowanie turniejem, organizatorzy turnieju musieli podzielić zespoły na grupy.

Reprezentacja naszej szkoły rozegrała bardzo zacięte i pasjonujące mecze, pokonując m.in. zespoły z Brus, Rytla oraz Kłodawy. Z kompletem zwycięstw zapewnili sobie I miejsce w turnieju, awansując do kolejnej fazy rozgrywek. Chłopcy z naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w tym prestiżowym turnieju. Nasi debiutanci kolejne mecze rozegrają na wiosnę.

Nasi chłopcy wystąpili w składzie:

Greinke Przemysław

Kaleta Szymon