Tropiciele z...IIa.

Zajęcia przyrodnicze w bibliotece

Dnia 10 października 2018r. uczniowie klasy IIa,w ramach zajęć dodatkowych, uczestniczyli w nietypowych zajęciach organizowanych we współpracy z biblioteką szkolną. Były to zajęcia przyrodnicze „Tropy zwierząt” z wykorzystaniem modeli ptaków i księgozbioru biblioteki.

Zajęcia rozpoczęły się od pokazu wykorzystania lornetki do obserwacji ptaków z daleka.

W ramach zajęć uczniowie uczyli się również rozpoznawać ptaki, takie jak kowalik, sójka, zimorodek, kos, kukułka itp. Poznali ciekawostki z życia tych ptaków i ich zwyczaje.

Wykorzystując pomoc „Dopasuj trop”, oznaczali tropy takich zwierząt, jak: lis, borsuk, jeleń, wiewiórka, sarna. Gotowe modele śladów zwierząt uczestnicy zajęć mogli odciskać na piasku, aby rozpoznać ich właściciela. To była dobra okazja do nauki przez zabawę.

Pod koniec zajęć prowadzący zaprezentował książki przyrodnicze dla dzieci, które można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

Tropienie okazało się bardzo pracochłonnym i trudnym zadaniem, ale bardzo zaciekawiło małych obserwatorów przyrody i sprawiło wszystkim wiele frajdy.