Wizyta w oczyszczalni ścieków

Marta K.

W dniu 29.09.2023r. uczniowie klasy IIc i IIIc z nauczycielkami odwiedzili Oczyszczalnię ścieków oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Czersku. Na miejscu uczniów przyjęła i oprowadziła po obiekcie pani Monika Szulc. Dzieci poznały proces technologiczny związany z oczyszczaniem ścieków oraz wykorzystaniem wody i odpadów powstałych po tym procesie. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchały także o tym jakie odpady można przywieźć do PSZOK-u i czego nie wolno wrzucać do kosza w domu. Dzieci podziękowały za miłe przyjęcie, ciekawostki i wiadomości o tym, co się dzieje ze ściekami z naszych domów i jak ich obróbka ma wpływ na środowisko i jego ochronę. Zajęcia w oczyszczalni poszerzyły wiedzę uczniów z zakresu przyrody oraz zwiększyły świadomość ekologiczną.

MPR