Spotkanie integracyjne - język kaszubski

W piątkowe popołudnie, 29 września br., odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych, uczących się języka kaszubskiego w naszej szkole. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze w Leśnictwie Czersk.

Były piosenki, zabawy kaszubskie, wspólny taniec „Kowal”, śpiew „Nut Kaszubskich”, warsztaty plastyczne – uśmiechu na twarzy dzieci i zabawy na świeżym powietrzu było co nie miara. Czas w Leśnictwie umilał wszystkim także swoją obecnością pan Leśniczy Eligiusz Osowicki, który podarował dzieciom prezenty, towarzyszył przy wspólnym pieczeniu kiełbasek jak i również Wiktoria i Martyna, które tańczą w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Czerska”. Zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom swój strój kaszubski oraz przedstawiły w swoim wykonaniu taniec kaszubski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z Nami - przyłączyli się w organizację tego wspaniałego popołudniowego spotkania integracyjnego!

K. Klaman, A. Narloch