Warsztaty z panią dietetyk

21 czerwca, z inicjatywy Dyrekcji, chętne klasy uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez panią dietetyk Magdalenę Szopińską. Warsztaty odbyły się w Centrum Informacji Turystycznej, a skorzystały z nich klasy: 3a, 3b, 1a i 1c wraz z wychowawcami. W czasie godzinnego spotkania dzieci dowiedziały się, dlaczego tak ważne dla organizmu człowieka jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów ciągu dnia, zwłaszcza wody oraz co dzieje się z naszym samopoczuciem, gdy jesteśmy odwodnieni. Nasi uczniowie w czasie całych warsztatów było bardzo aktywni, chętnie odpowiadali na pytania prowadzącej oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie dzieci wspólnie przygotowały lemoniadę z wody, cytryny, mięty i pomarańczy oraz z dodatkiem ekstraktu z melisy i mięty. Lemoniada była przepyszna i idealna na ten upalny dzień naszego spotkania z panią dietetyk.

Bardzo dziękujemy pani Magdalenie Szopińskiej za poprowadzone w bardzo przystępny sposób warsztaty. Przed nami długie wakacje i na pewno przyda się nam wiedza dotycząca tego, co warto wybierać do picia zamiast słodkich i gazowanych napojów oraz dlaczego ważne jest systematyczne uzupełnianie płynów zwłaszcza w gorące letnie dni.

H. Ważna