Warsztaty naukowe

Warsztaty naukowe

W SP 2 w Czersku po raz kolejny zorganizowano „Dzień z nauką” dla uczniów klas IV – VII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjalnych.

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęły się warsztaty naukowe przygotowane przez Centrum Edukacyjne EduFun z Gdyni.  Zajęcia odbywały się w pięciu grupach tematycznych. Pasjonaci chemii  uczestniczyli w warsztatach: „Eliksiry Alchemika”, podczas których podziwiali ciekawe doświadczenia i eksperymenty. Znawcy fizyki pogłębiali wiadomości związane z prądem oraz poznali „Potęgę elektryczności”. Fani informatyki natomiast uczestniczyli w „Robotycznym Show”. Tego dnia można było również podziwiać ekologiczną farmę.

Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Mamy nadzieję, ze te niecodzienne zajęcia zapadły wszystkim uczestnikom głęboko w pamięci i przyczyniły się do poznania nowych tajników wiedzy fizycznej, informatycznej, chemicznej oraz ekologiczne.

„Dzień z nauką”  odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku dzięki środkom finansowym pozyskanym, na realizację programów edukacyjnych i profilaktycznych z Gminy Czersk, przez „Aktywne Gimnazjum -  Stowarzyszenie „Barka”.