W bajkowym świecie

W piątek 13.10.2017r. w ramach innowacji pedagogicznej klasę I b odwiedził ratownik medyczny.

Pan Mateusz Krzemiński przeczytał dzieciom bajkę „Jaś i Małgosia”. Utrwalił dzieciom, kiedy powinny wezwać pogotowie ratunkowe, jak powinny się zachować, kiedy będą widziały kogoś, kto może potrzebować pomocy, jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Wiele frajdy sprawiło dzieciom posługiwanie się stetoskopem – każdy mógł posłuchać bicia serca kolegi. Mogły też dotknąć i zobaczyć , że wenflon nie jest taki straszny, nie trzeba się go bać. Wszyscy z  zaciekawieniem zaglądali do wielu kieszonek kamizelki ratownika medycznego. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Krzemińskiemu za pouczającą lekcję i fajną zabawę.