Wycieczka do Grębocina i Torunia

Marta K.

9 kwietnia uczniowie klas 2 c i 3 c wybrali się na wycieczkę do Grębocina i Torunia. Ten dzień był piękny, ciepły i słoneczny, więc idealny na zwiedzanie. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w niewielkiej miejscowości leżącej 10 km od Torunia - Grębocinie. W budynku starego kościoła mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, gdzie można poznać tajniki wyrobu papieru, druku i kaligrafii. Nasza wizyta w tym miejscu miała formę warsztatów - dzieci same zrobiły czerpany papier, ćwiczyły pisanie prawdziwym piórem i wykonały dyplomy na starej prasie drukarskiej. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. Kolejną atrakcją była wizyta w toruńskim Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans pod tytułem "Kolorowy Kosmos". Następnie udaliśmy się do restauracji na bardzo dobry obiad. Była to okazja, żeby odetchnąć i zregenerować siły przed kolejną atrakcją, jaką była wizyta w "Domu Legend Toruńskich". To również było bardzo ciekawe doświadczenie! Dzieci (i panie nauczycielki) miały okazję, by wcielić się w bohaterów legend. Później udaliśmy się na spacer, żeby zobaczyć najbardziej charakterystyczne dla Torunia punkty - Pomnik i Dom Mikołaja Kopernika oraz Krzywą Wieżę. Ważnym dla dzieci elementem wycieczki było również kupowanie pamiątek na Starówce. Do Czerska wróciliśmy wieczorem zmęczeni ale zadowoleni. W jednej kwestii jednak zdania są bardzo podzielone - Która atrakcja była najlepsza?

MK