Wyjazd do opery, muzeum, rozgłośni radiowej

W minioną sobotę, 4 lutego, uczniowie „Dwójki” wybrali się do Bydgoszczy. Troszkę obawialiśmy się zimowej aury… Jednak udało się – warunki atmosferyczne poprawiły się i mogliśmy wyruszyć!

Głównym celem wyjazdu była wizyta w Opera Nova na spektaklu familijnym - "Operowy zawrót głowy". Zabawy z językowymi łamańcami, pojedynki na słowa i wspólne śpiewanie – wprowadziły naszych młodych widzów w świetny nastrój. Dodajmy, że spektakl ten został nagrodzony w kategorii „Najlepszy spektakl dla młodego widza” w XV Edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, a w jednej z głównych ról wystąpiła Julia Pruszak – pochodząca z naszego regionu. Dodatkowo, uczniowie zwiedzili kulisy opery i spotkali się również z samymi artystami.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”. Nasi wycieczkowicze poznali dzieje bydgoskiego (ale nie tylko) aptekarstwa. To wyjątkowe miejsce, w którym czas się zatrzymał. Tajemnica zaplecza owego muzeum mieści w sobie zielarnię, laboratorium galenowe, bibliotekę, tajemne mikstury, porcelanowe moździerze czy pożółkłe recepty – tutaj przechowuje się pamięć o najstarszych bydgoskich aptekach.

Na zakończenie wizyty w Bydgoszczy, uczniowie czerskiej „Dwójki” odwiedzili bydgoską rozgłośnię Polskiego Radia na Pomorzu i Kujawach (radio PiK). Pani Magda Jasińska (dziennikarka) – i pan Jarosław Kopeć (dyrektor Marketingu i Promocji) pokazali swoim gościom kulisy pracy w radio. Nasi uczniowie mieli okazję śledzić nadawane „na żywo” wiadomości oraz połączyli się ze studiem w Toruniu - radości i emocji było co niemiara.

To kolejny udany wyjazd uczniów czerskiej „Dwójki” – pełen niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Dziękujemy głównej inicjatorce wyjazdu – pani Katarzynie Thiede i panu kierowcy za spokój, opanowanie i bezpieczną jazdę!

B. Kuczkowska, J. Sikorska