Gabriel Drelak wśród "Zdolnych z Pomorza"

W dniu 10.01.2023 roku „Zdolni z Pomorza” zainaugurowali swój rok szkolny. Po kilkuetapowej rekrutacji 18 nowych uczniów powiatu chojnickiego rozpoczęło swoją przygodę w projekcie. Inauguracja odbyła się w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach. W imieniu Starosty Chojnickiego - Marka Szczepańskiego listy gratulacyjne wręczyli Stanisław Skaja oraz Irena Laska.

Celem projektu jest zapewnienie uczniom szczególnie uzdolnionym odpowiedniego wsparcia rozwoju poprzez właściwą diagnozę uzdolnień i adekwatne formy pomocy.

Wśród uczniów, którzy rozpoczęli udział w projekcie znalazł się uczeń naszej szkoły - Gabriel Drelak z klasy VIIIb. Gabriel już w czasie ferii rozpoczął udział w zajęciach pozalekcyjnych z matematyki w ramach projektu.
Wszystkich biorących udział czeka szereg zajęć pozalekcyjnych, a wszystko po to, aby doskonalić swoje umiejętności, rozwijać pasje i podnosić kompetencje.

Nauczycielem matematyki Gabriela jest Pan Andrzej Kiedrowski, który wspierał swojego ucznia na każdym etapie rozwoju zdolności matematycznych poprzez dodatkowe zajęcia, cenne wskazówki oraz przygotowanie do konkursów i olimpiad.