Bajkowe jasełka

Jezus przyszedł na ziemię, po to, by czynić dobro wszystkim ludziom. Wskazywał na właściwe postępowanie wobec bliźniego. Wartości te zawarte są w wielu baśniach i bajkach, które uczą, że dobro zawsze zwycięża nad złem.

Taka była główna myśl przewodnia jasełek, które odbyły się w naszej szkole 22 grudnia. Widzowie mogli przenieść się w czasy narodzin Jezusa w Betlejem oraz w świat lubianych i dobrze znanych wszystkim postaci z bajek i baśni, które również oddały pokłon Bożej Dziecinie.

Stało się to w szczególności za sprawą aktorów z kl. 3b, którzy przez długi czas przygotowywali się do odtwarzania swych ról. Dzieci starały się jak najpiękniej odegrać swoje kreacje, czego świadkami była licznie zgromadzona szkolna społeczność “Dwójki”.

Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie klas czwartych oraz uczennice klas 1-3.

Katecheci